LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 7528639
nr 752 8639
CANDELABRAS
one pair, early 20th century, nickel silver, height: 33,
1 par, tidigt 1900-tal, nysilver, höjd: 33
2000
SEK 900
Monday April 9 2012
at 17:48:57
5/4 13:11:03
850 kr
7/4 15:35:55
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.